Zatěžkávací zkouška

27. 12. 2011 | † 10. 01. 2013 | kód autora: M94

 Někdy na konci září jsme se dohodli, že začněme zase zpívat, abychom měli nějaké písničky do kostela na vánoční mši/bohoslužbu slova, podle toho, co bude. Ze začátku to šlo ztuha, všichni jsme amatéři, vedení v podstatě žádné a navíc nám chyběly mužské hlasy, jediný takový byl Honza . Pak se k nám ale přidal Petr a hned bylo o něco líp.

Nakonec ale nějak vyplynulo, že zpívání bude rozdělené na dvě části, protože spirituály a vánoční koledy se k sobě úplně nehodí. Tematicky snad, ale melodicky, rytmicky ani pojetím ne. Takže jsme se dohodli, že krom bohoslužby budeme ještě zpívat na dvou koncertech během adventu.

Povedlo se nám nazpívat devět vánočních spirituálů, koncertík asi na půl hodiny, ale stačilo to, v kostele je vždycky zima :).

My všichni "zpěváci" jsme byli samozřejmě nervózní, zvlášť když jsme viděli, kolik lidí se k nám valí. No, teď trochu přeháním, ale rozhodně přišlo lidí víc, než jsme čekali a odvažovali se doufat a podle toho, kolik nám přispěli bych řekla, že jsme se líbili a to i přesto, že mamka přišla o hlas, takže jsme na poslední chvíli museli některé písničky upravovat. Abychom koncertík zakončili, střihla jsem si Hallelujah od Leonarda Cohena. Které se setkalo s tak velkým ohlasem, že jsem si ho pak střihla ještě na obou dalších zpíváních.   


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.